تبلیغات
کنکور طراحان کارشناسی کارشناسی ارشد دکتری دانشگاه - معرفی رشته حفاظت ومرمت بناهای تاریخی طراحان کنکور

کنکور طراحان کارشناسی کارشناسی ارشد دکتری دانشگاه

آزمون کنکور, پیشرفت تحصیلی ,پیام نور ,کارشناسی ارشد, دبستان ,ابتدایی ,طراحان, راهنمایی ,دبیرستان , پیش دانشگاهی , آزمون, کنکو

 

معرفی رشته حفاظت ومرمت بناهای تاریخی طراحان کنکور

 

نوشته شده توسط:بهزاد عباسی

حفاظت ومرمت بناهای تاریخی

شرح رشته
تعدد، تنوع و اهمیت بناها و محوطه‌های تاریخی و بالا بردن كیفیت توان اجرایی در زمینه مرمت و حفاظت از این بناها، بیانگر ضرورت تربیت متخصص حفاظت و مرمت بناهای تاریخی است. متخصصانی كه می‌توانند فاصله تخصصی و اجرایی بین كارشناسان مرمت و عوامل اجرایی و كارگاهی در امور مربوط به حفظ و احیاء بناها و بافت‌های تاریخی را پر نمایند. فارغ‌التحصیلان این رشته نقش عمده‌‌ای در تهیه طرح‌های تعمیراتی بناها و محوطه‌های تاریخی ایفا می‌كنند و می‌توانند در اداره كارگاه مرمت یا اجرای طرح‌های مرمتی شركت نمایند.

درس‌های این رشته در طول تحصیل :
دروس پایه:
كارگاه عكاسی پایه، هندسه مناظر و زوایا (پرسپكتیو)، ترسیم فنی، آشنایی با باستان‌شناسی و روش‌های نقشه‌برداری آن، آشنایی با حفاظت و مرمت آثار و روش‌های آن.
دروس اصلی:
هنر و تمدن اسلامی، آشنایی با باستان‌شناسی و آثار تاریخی دوره اسلامی ایران، آشنایی با باستان‌شناسی و آثار، خطوط و خواندن كتیبه‌های اسلامی، مبانی نظری مرمت و احیاء ابنیه و بافت‌ها، شناخت مواد و مصالح، مدیریت امور ساختمان (تشكیلات دفتری و كارگاهی)، آشنایی با مرمت تزئینات وابسته به معماری
دروس تخصصی:
تعمیر ونگهداری ساختمان، برآورد، عناصر و جزئیات ساختمان، آشنایی با ساختار معماری سنتی ایران ، آشنایی با هنر معماری پیش از اسلام، كارآموزی ایران،‌ آشنایی با معماری بومی ایران.

منبع کنکور طراحان

www.tarahan.org