تبلیغات
کنکور طراحان کارشناسی کارشناسی ارشد دکتری دانشگاه - معرفی رشته كاردانی هنرهای سنتی طراحان کنکور

کنکور طراحان کارشناسی کارشناسی ارشد دکتری دانشگاه

آزمون کنکور, پیشرفت تحصیلی ,پیام نور ,کارشناسی ارشد, دبستان ,ابتدایی ,طراحان, راهنمایی ,دبیرستان , پیش دانشگاهی , آزمون, کنکو

 

معرفی رشته كاردانی هنرهای سنتی طراحان کنکور

 

نوشته شده توسط:بهزاد عباسی

كاردانی هنرهای سنتی

شرح رشته
هنرهای سنتی از میراث‎های عمده فرهنگی كشور و محل اصالت‌ها و ارزش‎ها و از زمینه‎های مطمئن و مناسب برای حركت آینده هنری است. بدون شك راه‎های توجه و تقویت این هنرها، ایجاد دوره‎های آموزش عالی درسطوح گوناگون است تا ضمن مطالعه و پژوهش مستمرو نتیجه بخش، راه‎یابی به سوی آینده‎ای پر بار تر میسر گردد.فارغ‎التحصیلان این رشته با آموزش‎های نظری و كارگاهی خود و آشنایی و كار عملی در زمینه هنرهای سنتی قادر خواهند بود، در انجام پژوهش‎های هنر‎های سنتی و نیز حفظ و احیای این هنرها، به صورت كمك برای كارشناس نقش داشته باشند و اداره واحد‎ها و كارگاه‎های تولیدی را در چهارچوب ادارات و سازمان‎های فرهنگی دولتی یا بخش خصوصی بر عهده بگیرند گفتنی است كه این دوره مشتركات قابل توجهی با كارشناسی صنایع دستی دارد.

درس‌های این رشته در طول تحصیل :
دروس پایه :
كارگاه طراحی پایه، هنر وتمدن اسلامی، آشنایی با هنر فرهنگ‌های همجوار، آشنایی با مردم شناسی و روش‎های ایران، آشنایی با هنرهای سنتی آن، آشنایی با باستان‌شناسی و روش‎های آن.
دروس اصلی :
ترسیم فنی، خطوط و خواندن كتیبه‎های اسلامی، هندسه نقوش درهنرهای سنتی ایران ، طرح اشیاء در تمدن اسلامی ، حفظ و احیاء هنرهای سنتی، موسیقی از نظر اسلام، آشنایی با موسیقی بومی مناطق ایران، نمایش در ایران .
دروس تخصصی:
كارگاه هنرهای سنتی، كارآموزی پژوهش در هنرهای سنتی

منبع کنکور طراحان

www.tarahan.org