کنکور طراحان کارشناسی کارشناسی ارشد دکتری دانشگاه

آزمون کنکور, پیشرفت تحصیلی ,پیام نور ,کارشناسی ارشد, دبستان ,ابتدایی ,طراحان, راهنمایی ,دبیرستان , پیش دانشگاهی , آزمون, کنکو

 

جزییات آزمون کارشناسی ارشد و کنکور۸۸

 

نوشته شده توسط:بهزاد عباسی

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به نهایی شدن کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد سال ۸۸، نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد اوایل خرداد ماه اعلام خواهد شد البته احتمال اعلام نتایج در هفته آخر اردیبهشت ماه نیز وجود دارد.
به گزارش ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در دانشگاه امیرکبیر و در جمع خبرنگاران با اشاره به نهایی شدن کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد سال ۸۸، اظهار کرد: از این هفته تصحیح پاسخنامه داوطلبان در چندین مرحله و با کنترل شدید آغاز می‌شود و قطعا تا اوایل خرداد ماه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد اعلام خواهد شد، البته احتمال اعلام نتایج در هفته آخر اردیبهشت ماه نیز وجود دارد.
پذیرش نهایی ۴۵ هزار تن در آزمون ارشد ۸۸
وی با اشاره به ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال ۸۸، اظهار کرد: در آزمون امسال در مجموع ۴۵ هزار نفر پذیرفته خواهند شد، به عبارت دیگر بیش از ۳۹ هزار نفر از طریق آزمون، دو هزار و۸۳۰ نفر در روش آموزش محور و در۱۲ دانشگاه برتر کشور، حدود ۴ هزار نفر از دانشجویان ممتاز و ۳ هزار نفر نیز از طریق طرح استعدادهای درخشان و بدون شرکت در آزمون در دانشگاه‌ها پذیرفته خواهند شد.
اعلام تغییرات بومی‌گزینی و سهمیه‌های کنکور۸۸ تا اواخر اردیبهشت؛
افزایش سهم پذیرش آزاد در۱۲ رشته مطلوب دانشگاهی
دکتر پورعباس در رابطه با تغییرات احتمالی کنکور سراسری ۸۸، اظهار کرد: در رابطه تغییر شرایط بومی گزینی کنکور ۸۸ پیشنهاداتی در شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده است که این امر در دستور کار شورا قرار گرفته و کمیته‌ای چند نفره از اعضای شورا بر روی این طرح کار می‌کنند.
وی با بیان اینکه پذیرش بومی دانشجو در هیچ رشته‌ای حذف نمی‌شود، گفت:‌پیشنهاد وزارت علوم افزایش سهم پذیرش آزاد نسبت به پذیرش بومی در ۱۲ رشته مطلوب دانشگاهی برای کنکور ۸۸ بوده است.
به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد: بحث بومی گزینی جزو اختیارات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و در این رابطه در این شورا تصمیم گیری خواهد شد.
وی با اشاره به طرح ساماندهی سهمیه‌های کنکور در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: کمیته‌ای در مجلس بر روی این طرح در حال فعالیت است ولی احتمالا این طرح به کنکور امسال نمی‌رسد.
رییس سازمان سنجش در خاتمه تصریح کرد: تغییرات مرتبط با بومی‌گزینی و سهمیه‌های کنکور ۸۸ تا اواخر اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد.

منبع کنکور طراحان

www.tarahan.org 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic